Lęk przed szkołą? Jak sobie z nim radzić.

Czy Twoje dziecko też czuje lęk przed powrotem do szkoły?

Raz po raz wymyśla powody, by zostać domu?

Na pamięć znasz już wachlarz szkolnych wymówek?

To znak, że trzeba zacząć działać. Każdy w swoim życiu doświadcza wielu różnych lęków. Niestety, czasami niektóre z nich mogą wymknąć się spod kontroli i znacząco wpłynąć na nasze funkcjonowanie. Jeśli Twoje dziecko zmaga się z lękami związanymi z powrotem do szkoły, a widok szkolnej ławki wywołuje strach, zapraszamy na zajęcia, podczas których nauczymy się nowego sposobu myślenia o lęku oraz poznamy techniki, które pozwolą sobie z nim poradzić!

Dla kogo? 

Zajęcia są zorganizowane dla dzieci w wieku 10-13 lat, które odczuwają niechęć do zajęć szkolnych i doświadczają wiążących się z tym dolegliwości, takich jak bóle głowy, brzucha, nudności.

Zapraszamy dzieci wycofujące się z kontaktów z rówieśnikami, przejawiające spadek motywacji i zaangażowania w kontekście aktywności szkolnej.

Dlaczego warto?

Wspólna praca na zajęciach pomoże Twojemu dziecku w odbudowaniu poczucia własnej wartości i bezpieczeństwa, jest także wsparciem rozwoju umiejętności społecznych. Dzięki zajęciom dziecko będzie potrafiło nawiązywać kontakty z rówieśnikami i nauczycielami a myśl o szkole nie będzie wiązała się z nieprzyjemnym stresem, a powrót do szkolnego środowiska odbędzie się bez lęku i trudności.

Zajęcia poprowadzą mgr Justyna Klimas- psycholog oraz mgr Julia Marek- psycholog.
Spotkania będą organizowane w środy w godzinach 18.15-19.45.