Onkologia

Onkolog to specjalista zajmujący się profilaktyką, rozpoznawaniem oraz leczeniem chorób nowotworowych.

Nowotwory złośliwe słusznie są postrzegane jako jedne z najcięższych chorób, które w zdecydowanej większości przypadków stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia chorego.

Mitem jest natomiast, że każdy przypadek nowotworu złośliwego to wyrok śmierci. Wczesne wykrycie choroby i wdrożenie odpowiedniego leczenia daje realną możliwość zażegnania niebezpieczeństwa oraz szansę na całkowite wyleczenie.

Jednocześnie należy pamiętać, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zapobieganie chorobom nowotworowym niż ich leczenie. Tutaj też kluczowa jest rola specjalisty onkologa, który z uwzględnieniem Państwa wieku oraz innych czynników ryzyka jest w stanie zaproponować właściwe badania kontrolne, zapewniające Państwu bezpieczeństwo. Pozwolą one na wykluczenie choroby lub jej stwierdzenie w możliwie najwcześniejszym stadium, kiedy skuteczne leczenie jest jeszcze możliwe. Równie istotna jest obserwacja Pacjenta i wykonywanie badań w okresie po zakończonym leczeniu – ma to na celu wczesne wykrywanie nawrotu choroby i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Konsultacja onkologiczna to realna szansa na uniknięcie poważnych problemów zdrowotnych. Polecamy ją szczególnie osobom, które borykają się z chorobą nowotworową, a także pacjentom, u których występowały nowotwory w rodzinie