Proktologia

Proktologia to dyscyplina chirurgiczna zajmująca się diagnostyką i leczeniem schorzeń okolicy odbytu takich jak: choroba hemoroidalna, ropień okołoodbytniczy, szczelina odbytu, przetoka okołoodbytnicza, kłykciny kończyste.

Dolegliwości związane ze schorzeniami okolicy odbytu potrafią być niezwykle dokuczliwe i w znacznym stopniu – negatywnie wpływać na nasze życie. Dodatkowym problemem jest to, że dotyczą jednej z najbardziej intymnych okolic naszego ciała, co często zniechęca od szukania profesjonalnej pomocy, a to z kolei może prowadzić do groźnych dla zdrowia i życia konsekwencji.

Schorzenia proktologiczne często bywają maską dla groźnych chorób (również tych nowotworowych), stąd tak istotna jest wczesna ich identyfikacja, diagnozowanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

W Centrum Navigare szczycimy się najwyższymi standardami opieki nad Pacjentem, zapewniamy całkowitą dyskrecję i intymność, tak aby stworzyć najlepsze warunki dla rozwiązania problemu.

Mamy możliwość wykonania podstawowej diagnostyki schorzeń odbytu – przeprowadzenia badań takich jak anoskopia i proktoskopia.  Możliwe jest wykonanie zabiegów takich jak:

  • ewakuacja zakrzepu brzeżnego
  • nacięcie ropnia okołoodbytniczego i innych.

W niedalekiej przyszłości będziemy chcieli rozszerzyć naszą ofertę o badanie rektoskopii, a także małoinwazyjne zabiegi leczenia schorzeń okolicy anorektalnej.

Proktologia w Centrum Medycznym Navigare!

  • hemoroidy
  • zakrzep brzeżny odbytu
  • szczelina odbytu
  • przetoka okołoodbytnicza
  • kłykciny kończyste

To schorzenia, które potrafią być niezwykle dokuczliwe i negatywnie wpływać na nasze życie.

Dotyczą jednej z najbardziej intymnych okolic naszego ciała co często zniechęca od szukania profesjonalnej pomocy, a to z kolei może prowadzić do groźnych dla zdrowia i życia konsekwencji.

Schorzenia proktologiczne często bywają maską dla groźnych chorób (również tych nowotworowych), stąd tak istotna jest wczesna ich identyfikacja, diagnozowanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Centrum Navigare to najwyższe standardy opieki nad Pacjentem, całkowita dyskrecja i intymność – najlepsze warunki dla rozwiązania problemu.