Akademia Emocji Dla Przedszkolaka

Czy Twój przedszkolak miewa napady smutku, złości lub przygnębienia? Czy zdarza się, że Twoje dziecko jest zniechęcone i nie ma na nic energii? Czy jako rodzic doświadczasz skutków nadpobudliwości swojego dziecka? Czy Twoje dziecko ma problemy z nawiązywaniem relacji społecznych? Czy Twój przedszkolak jest ciekawy świata i zadaje dużo pytań?

Jeśli tak, zapraszamy do Navigare na “Akademię Emocji dla Przedszkolaków”

Emocje są nieodzownym elementem życia. Doświadczamy ich codziennie. To one pozwalają nam radzić sobie z codziennością, przeżywać, wskazywać i rozpoznawać to, co dla nas ważne. Dzieci także doświadczają emocji. Codziennie mierzą się z ich całym wachlarzem. Dziecięce emocje różnią się jednak od tych dorosłych. Są spontaniczne i trudne do zrozumienia i okiełznania, co może być powodem irytacji czy frustracji.

Wiek przedszkolny to doskonały moment na rozpoczęcie pracy nad emocjami: ich poznaniem, zrozumieniem, umiejętnością radzenia sobie z nimi. Jeśli uważasz, że Twoja pociecha potrzebuje wsparcia ekspertów w zakresie uczenia się i regulowania emocji, zapraszamy na niezwykłe warsztaty dla przedszkolaków, w czasie których odkryjemy świat uczuć i wewnętrznych przeżyć i oswoimy to, co wydawało się być nie do oswojenia. Naszymi przewodnikami po świecie emocji będą barwne postacie bajkowe.

W trakcie trwania “Akademii Emocji dla Przedszkolaka” odkryjemy skuteczne metody radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi i stresogennymi, w tym ciekawe metody relaksacji -te będą pomocne nie tylko dla Twojej pociechy, ale także i dla Ciebie.

Jak wyglądają zajęcia?

Spotykamy się w grupie zamkniętej, by zapewnić dzieciom poczucie komfortu i gwarant bezpieczeństwa. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych psychologów, a ich celem jest zadbanie o odpowiedni rozwój emocjonalny dziecka w atmosferze dobrej zabawy.

Dlaczego warto?

Gdy dziecko dobrze rozpoznaje i rozumie doświadczane emocje , potrafi sobie z nimi radzić. Wtedy wie, co robić w problemowych sytuacjach i lepiej radzi sobie z codziennością. Zadbanie o właściwy rozwój emocjonalny dziecka w wieku przedszkolnym to doskonała inwestycja w jego przyszłość.

„Uczymy przez zabawę. W kreatywnej formie i poprzez ciekawy koncept nauczymy Twoje dziecko pełnego i bezpiecznego przeżywania wszystkich uczuć i emocji. Wykorzystamy konkretne techniki i metody do nauki relaksacji, odpoczynku i akceptacji wewnętrznych stanów, dzięki czemu stworzymy podstawę do odpowiedzialnego i wartościowego rozwoju dziecka i pomożemy mu we wzrastaniu na świadomego dorosłego” – przekonują prowadzące warsztaty Julia Marek i Oliwia Kuczka.

To warto wiedzieć:
Zajęcia odbywają się w Centrum Navigare, ul. Marii Konopnickiej 78 w Dąbrowie Górniczej. Cykl obejmuje 10 zajęć.

Zajęcia będą odbywać się 1 raz w tygodniu w środy o godzinie 16.30-18.00 (1,5 godziny).

Prowadzące: Julia Marek (psycholog) i Oliwia Kuczka (psycholog).